SI. No.

Name

Designation

1

MRS. MOITREYEE  MUKHERJEE

PRINCIPAL

2

MRS. SANGEETA BASU ROY

VICE PRINCIPAL

3

MR. GOUTAM  KARMAKAR

PGT-ENGLISH

4

MRS. AMRITA  BHATTACHARJEE

PGT-ENGLISH

5

MR. KUSHAL  MISHRA

PGT-ENGLISH

6

MR. NABA KUMAR MAITY

PGT-MATHS

7

MRS. PAYEL  GHOSAL

PGT-MATHS

8

MR. SOMNATH  ADAK

PGT-PHYSICS

9

MR. ARNAB  ADHIKARY

PGT-PHYSICS

10

MRS. ANINDITA ROY GHOSH

PGT-CHEMISTRY

11

MR. DIBYENDU  MITRA

PGT-CHEMISTRY

12

MR. MAINAK  SENGUPTA

PGT-BIOLOGY

13

MRS. MAHUA  HAZRA

PGT-POL SCIENCE

14

MR. ABHISEK  ROY

PGT-COMPUTER SCIENCE

15

MR. ARINDAM  SAHA

PGT-COMMERCE

16

MRS. DEBASHREE  BANERJEE

PGT-HISTORY

17

MRS. ANINDITA  PAL

PGT-GEOGRAPHY

18

MRS. RAMA  BANERJEE

PGT-ECONOMICS

19

MR. AMLAN KUSUM PATRA

PGT-PHYSICAL EDUCATION

20

MR. SHANKAR  KUMAR

PGT-HINDI

21

MS. SUMITA  GHOSH

TGT-ENGLISH

22

MRS. MANISHA  BHAGAT

TGT-ENGLISH

23

MRS. DEBJANI  BANERJEE

TGT-ENGLISH

24

MS. POULAMI  MUKHERJEE

TGT-ENGLISH

25

MRS. SUSMITA  DAS

TGT-ENGLISH

26

MS. RIYA  MAHALANOBIS

TGT-ENGLISH

27

MRS. MOUSUMI  GHOSH

TGT-ENGLISH

28

MRS. PAYEL PATHAK CHAKRABORTY

TGT-ENGLISH

29

MRS. SAYANI  PRADHAN

TGT-ENGLISH

30

MRS. SOMA  SAHA

TGT-HINDI

31

MRS. RAKHI  BISWAS

TGT-HINDI

32

MS. RIYA  SHAW

TGT-HINDI

33

MR. DILIP KUMAR PANDIT

TGT-HINDI

34

MRS. INDRANI  BANDYOPADHYAY

TGT-HINDI

35

MRS. SAVITRI  KUMARI

TGT-HINDI

36

MR. SUDEEP KUMAR RAM

TGT-HINDI

37

MRS.KABITA  RUDRA

TGT-MATHS

38

MS. MALABIKA  NANDA

TGT-MATHS

39

MRS. NEETA  SAMANTA

TGT-MATHS

40

MS. MANABIKA  PAUL

TGT-MATHS

41

MRS. RINA  GANGOPADHYAY

TGT-MATHS

42

MS. DEBARATI  CHAKRABORTY

TGT-SCIENCE

43

MS. ANANYA  TARAFDAR

TGT-SCIENCE

44

MS. SUTITHI  MITRA

TGT-SCIENCE

45

MR. ASTIK  GHOSH

TGT-SCIENCE

46

MRS. INDRANI  MUKHERJEE

TGT-CHEMISTRY

47

MRS. SUDESHNA  SARKAR BASAK

TGT-CHEMISTRY

48

MR. ATINDRA KUMAR PAL

TGT-CHEMISTRY

49

MS. SUMAN  ROY

TGT-BIOLOGY

50

MRS. SANGEETA  SINGH

TGT-BIOLOGY

51

MS. SRUTI  ROY

TGT-BIOLOGY

52

MRS. SHARMISTHA  ROY

TGT-SOCIAL SCIENCE

53

MS. DEBAPRIYA  DAS

TGT-SOCIAL SCIENCE

54

MS. SWARUPA  SADHUKHAN

TGT-SOCIAL SCIENCE

55

MRS. NILIMA  DUBEY

TGT-HISTORY

56

MRS. SHAHNOOR  ARIF

TGT-HISTORY

57

MR. SOURAV  MUKHERJEE

TGT-HISTORY

58

MRS. SARMISHTHA SINHA MITRA

TGT-HISTORY

59

MRS. ARPITA  CHAKRABORTY

TGT-GEOGRAPHY

60

MS. NIVEDITA  GHOSH

TGT-GEOGRAPHY

61

MR. SUKHA MONI SHARMA

TGT-SANSKRIT

62

MRS. REENA  KUMARI

TGT-SANSKRIT

63

MRS. BABLI  PALIT

PRT

64

MRS. SWAGATA  BHOWMICK

PRT

65

MRS. MAHUA  PAUL

PRT

66

MRS. SUSMITA PODDAR

PRT

67

MRS. SUNANDA  MAJUMDAR

PRT

68

MRS. PALLABIKA  DAS

PRT

69

MRS. BARSHA  MUKHERJEE

PRT

70

MRS.DEEPA  MAZUMDER

PRT

71

MRS. SONIKA  SHAW

PRT

72

MRS. NISHA  RAJAK

PRT

73

MRS. SHILPI  SAHA

PRT

74

MRS. ADWITIA  MUKHERJEE

PRT

75

MRS. ANAMIKA  BASU

PRT

76

MRS. RITU  GUPTA

PRT

77

MRS. SOMANI  SAHA

PRT

78

MS. BUNTY  CHAKRABORTY

PRT

79

MRS. REMY  DAS

PRT

80

MRS. TANUSHREE  SAHU

PRT

81

MS. ANANGSA NANDI ROY

PRT

82

MRS. UPAMA  BISWAS

PRT

83

MRS. PUJA KUMARI MAHTO

PRT

84

MRS. LEENA A GAIKWAD

PRT

85

MRS. DILRUBA  RAHAMAN

PRT

86

MRS. SUMANA  BANERJEE

PRT

87

MRS. CHANDRANI  BANERJEE

PRT

88

MRS. JYOTI  TIWARI

PRT

89

MRS. SREELEKHA  DEY

PRT

90

MS. MUNMUN  PRATIHAR

PRT

91

MRS. SANCHITA  BISWAS

PRT

92

MRS. USHA  SHAW

PRT

93

MRS. SANGEETA  BHATTACHARJEE

PRT

94

MRS. PARAMITA  GUHA

PRT

95

MS. PRIYANKA  DEY

PRT

96

MS. SOUMY  BHATTACHARJEE

PRT

97

MRS. JOSHNA  DEVI

PRT

98

MS. SHERLY  PAUL

PRT

99

MS. SAHELI ROY CHOWDHURY

PRT

100

MRS. ANANNYA  CHAKRABORTY

PRT

101

MRS. P M SHARMISTHA  MONDAL

PRT

102

MS. SHILPA  DEY

PRT

103

MRS. BINDARA BR 

PRT

104

MS. NAHID  PARVIN

PRT

105

MRS. URBI  SARKAR

ASST TEACHER

106

MRS. NIVEDITA  LASKAR SUKUL

COMPUTER INSTRUCTOR

107

MR. SOMENATH  BANDYOPADHYAY

COMPUTER INSTRUCTOR

108

MR. SHAUNAK  BHATTACHARYA

COMPUTER INSTRUCTOR

109

MR. PANKAJ  GHOSH

COMPUTER INSTRUCTOR

110

MR. RAJAN  BANIK

COMPUTER INSTRUCTOR

111

MR. TAPAN KUMAR ROY

PET

112

MR. PROSEN  MALLICK

PET

113

MR. SUBHASISH  CHAKRABARTY

PET

114

MR. ARINDAM  RAY

MUSIC TEACHER

115

MR. RAMRATAN  DAS

ART & CRAFT

116

MR. ACHINTYA  BHATTACHARJEE

ART & CRAFT

117

MRS. SOMA SANYAL GHOSH

COUNSELLOR

118

MRS. ANJALI  SHARMA

COUNSELLOR

119

MR. MRINAL  CHATTOPADHYAYA

LIBRARIAN

120

MRS. PEU GUHA ROY

ASST LIBRARIAN

121

MRS. SANGHAMITRA  PANDE

DANCE TEACHER

122

MS. MANASI SOM CHOWDHURY

TGT MATHS (Part Time)

123

MR. KAUSHIK KAMILA

PGT COMM (PART TIME)

124

MS. MONISHA MOHAPATRA

TGT SCIENCE (Adhoc)

125

MR. SIKESH KUMAR SINGH

PGT ECON (PART TIME)

126

MS. BIDISHA NANDY

TGT SCI