SESSION 2018-19

LIST OF APPOINTEES (SENIOR)

 

APPOINTEES

CARIAPPA

MANEKSHAW

RAINA

ROYCHOWDHURY

CAPTAIN

(XI)

TANURIMA RAY

 (XI A)

SOUMIK MUKHERJEE

 (XI D)

RUPAM GHOSH

 (XI C )

 AYUSH KAPOOR

(XI C)

 

VICE CAPTAIN

(IX)

PRARABDH CHATTERJEE

(IX A)

 SNEHA SOME

(IX G)

DEBJYOTI DAS

 (IX D)

KUNTAL ROY

(IX D)

PREFECTS

(IX/XI)

PREETI KUMARI

 (IX A)

ROHIT NATH (XI C)

SANJUKTA BANIK

 (XI F)

NIDHI SIKDAR

 (IX D)

PREFECTS

(VI-VIII)

AMBALIKA DAS

 (VIII E)

ADITYA HATUA  (VIII C)

DEPANNITA BISWAS

 (VIII F)

ANINDITA KUNDU (VIII A)

 

HOUSE REPRESENTATIVE

(IX/XI)

PRAGYA BISWAS

(IX G)

SAYAK ADHIKARI

 (IX D)

SNEHADRI BHOWMICK

(IX A)

RITAM BHOWMICK

(XI C)

HOUSE REPRESENTATIVE

 (VI/VII/VIII)

VIKRAM KUMAR YADAV

 (VII G)

 

 SUCHETNA GUHA

(VIII G)

 S RAHUL GOWDA

(VIII F)

 LAWRENCE BISWAS

(VII G)

 

 

 

 

LIST OF APPOINTEES (JUNIOR)

 

APPOINTEES

CARIAPPA

MANEKSHAW

RAINA

ROYCHOWDHURY

CAPTAIN

(V)

SRITAMA KHATUA

 (V D)

RAKTIMA BHOWMICK

(V E)

 RITIKA BHATTACHARYA

(V C)

PRIYANSHI

 (VD)

VICE CAPTAIN

(IV)

DHRUV KUMAR

(IV A)

 

  AISHANI SAHA

(IV A)

 

CHANDRIMA DUTTA

 (IV C)

BIJITA DAS

 (IVG)

PREFECTS

(V)

JEETHARTH UPADHYAY (V D)

BIRAJ MAJI

 (V E)

SOUMADEEP DAS

(V A)

ANIRBAN DAS

 (V E)

HOUSE REPRESENTATIVE

(IV/V)

 YASHIKA SOUMYA

(V E)

MEHER ANWAR

(V A)

 

IFTIKHAR ALI BHUTTO

 (V C)

AISHWARYA NATH (IV D)

 

 

 

         LIST OF APPOINTEES (WHITE HOUSE)

 

 

APPOINTEES

NAME

HEAD BOY

ARKAPRAVA  GHOSH (XII D)

HEAD GIRL

NAMITHA ASHOKAN (XII D)

VICE HEAD BOY

SURAJ MONDAL (XI C)

VICE HEAD GIRL

SHREYA CHAKRABORTY (XI D)

JR HEAD BOY

AYUSH BISWAS(VG)

JR HEAD GIRL

SUNISHKA SINGH   (V D)

SPORTS CAPTAIN

(SR)

ANKITA SARKAR   (XI A)

ABHISHEK JANA  (XI B)

SPORTS CAPTAIN (JR)

SARA BISWAS   (V D)

 SURYA PRATAP SINGH  (V C)

LITERARY  CAPTAIN

ARUNIMA CHAKRABORTY   (VI A)

SHARMI DAS  (XI E)

CYBER CAPTAIN

TIRTHANKAR MALLICK  (IX C)

AMAN SHAW  (XI D) 

CULTURAL COMMITTEE CAPTAIAN

RIMA MONDAL   (IX F)

SAMMILITA THAKUR  (XI F)

ASSEMBLY CAPTAIN

SAMRAT ROY  (VIII E)

 

RITIKA BALMIKI    (XI C)